Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Dla Gimnazjalistów

 

18034266 1393816507341605 6432198089390270545 n


Drodzy Gimnazjaliści tak było 14 marca 2011r. :) Drukuj Email

Tego dnia uczniowie i nauczyciele II LO zachęcali gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie
w naszej szkole. Program tegorocznego Dnia Otwartego był naprawdę imponujący!!! Poniedziałkową imprezę przeprowadziliśmy pod dumnym hasłem << FESTIWALU NAUK >>. Odbyły się doświadczenia i pokazy prawie ze wszystkich dziedzin nauki. Wszystko to dzięki ogromnej pracy
(i zabawie) uczniów oraz profesorów naszego liceum.

Drzwi Otwarte ruszyły równo o 14.00. Takiego tłumu gimnazjalistów nasza szkoła nie pamięta!!! Pani Dyrektor Jolanta Dubińska i para przewodniczących Samorządu przywitali ciepło gości na auli szkolnej oraz zaprosili do obejrzenia krótkiego pokazu tanecznego. Na parkiecie brylowała nasza znakomita para taneczna: Weronika Mierzwa i Piotr Paszewski. Ogromne emocje wywołał jak zawsze nasz Zespół Ludowy :) Następnie, na młodzież gimnazjalną czekali już przewodnicy, którzy przeprowadzili gości przez gąszcz atrakcji Festiwalu Nauk oraz pokazali im całą szkołę.

Korytarze szkolne były zapełnione przez tłum gimnazjalistów, co świadczy o tym, że FESTIWAL NAUK okazał się strzałem w 10-tkę! Goście z zaciekawieniem oglądali wszystkie stoiska przygotowane przez uczniów. Wielkim atutem Dnia Otwartego była możliwość poznania i rozmowy z przyszłymi wychowawcami klas. Mieliśmy okazję zaprezentować wszystkie walory, ogromny potencjał oraz dorobek II LO. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie
i przeprowadzenie Dnia Otwartego :-)

Czekamy na Was ponownie – po wakacjach, we wrześniu :)

Szczególne podziękowania Samorządu Uczniowskiego :

- Pani Wicedyrektor Julitty Frankiewicz,

- Gronu Profesorskiemu, w tym przyszłym Wychowawcom klas pierwszych,

- uczniów klas: 1b, 1e, 1g, 2a, 2b, 2d, 2g, 2h,

- Weronikce i Piotrowi oraz całemu Zespołowi Tańca Ludowego,

- kochanej Pani Steni,

- Rodzicom, Przyjaciołom i Pracownikom szkoły,

- oraz wszystkim, o których tu nie wspomnieliśmy, a jesteśmy im bardzo wdzięczni.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA !

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.