Szkoła Odkrywców Talentów

 

Super Szkoła
Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

Do ulubionych

 
 

Strona główna Dla Gimnazjalistów

 

Uwaga! Zalecamy przeglądanie tej strony za pomocą przeglądarek Google Chrome lub Internet Explorer.


Drodzy Gimnazjaliści tak było 14 marca 2011r. :) Drukuj Email

Tego dnia uczniowie i nauczyciele II LO zachęcali gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie
w naszej szkole. Program tegorocznego Dnia Otwartego był naprawdę imponujący!!! Poniedziałkową imprezę przeprowadziliśmy pod dumnym hasłem << FESTIWALU NAUK >>. Odbyły się doświadczenia i pokazy prawie ze wszystkich dziedzin nauki. Wszystko to dzięki ogromnej pracy
(i zabawie) uczniów oraz profesorów naszego liceum.

Drzwi Otwarte ruszyły równo o 14.00. Takiego tłumu gimnazjalistów nasza szkoła nie pamięta!!! Pani Dyrektor Jolanta Dubińska i para przewodniczących Samorządu przywitali ciepło gości na auli szkolnej oraz zaprosili do obejrzenia krótkiego pokazu tanecznego. Na parkiecie brylowała nasza znakomita para taneczna: Weronika Mierzwa i Piotr Paszewski. Ogromne emocje wywołał jak zawsze nasz Zespół Ludowy :) Następnie, na młodzież gimnazjalną czekali już przewodnicy, którzy przeprowadzili gości przez gąszcz atrakcji Festiwalu Nauk oraz pokazali im całą szkołę.

Korytarze szkolne były zapełnione przez tłum gimnazjalistów, co świadczy o tym, że FESTIWAL NAUK okazał się strzałem w 10-tkę! Goście z zaciekawieniem oglądali wszystkie stoiska przygotowane przez uczniów. Wielkim atutem Dnia Otwartego była możliwość poznania i rozmowy z przyszłymi wychowawcami klas. Mieliśmy okazję zaprezentować wszystkie walory, ogromny potencjał oraz dorobek II LO. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie
i przeprowadzenie Dnia Otwartego :-)

Czekamy na Was ponownie – po wakacjach, we wrześniu :)

Szczególne podziękowania Samorządu Uczniowskiego :

- Pani Wicedyrektor Julitty Frankiewicz,

- Gronu Profesorskiemu, w tym przyszłym Wychowawcom klas pierwszych,

- uczniów klas: 1b, 1e, 1g, 2a, 2b, 2d, 2g, 2h,

- Weronikce i Piotrowi oraz całemu Zespołowi Tańca Ludowego,

- kochanej Pani Steni,

- Rodzicom, Przyjaciołom i Pracownikom szkoły,

- oraz wszystkim, o których tu nie wspomnieliśmy, a jesteśmy im bardzo wdzięczni.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA !

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.