Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Biblioteka Recenzje „Desert Flower”

„Desert Flower” Drukuj Email
Waris Dirie jest bohaterką. a także autorką książki, która została opublikowana w 1998r. w Nowym Yorku pt. „Desert Flower”, w Polsce jako „Kwiat pustyni” przez wydawnictwo „Świat Książki” w 2000r.
„Kwiat pustyni” to wzruszająca historia somalijskiej modelki, która wykorzystała swój sukces do zwalczania somalijskiego zwyczaju obrzezania kobiet. Aktualnie Waris Dirie jest jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek świata, lecz jej życie przed dotarciem na wybieg nie było usłane różami.
Urodzona w Somalii jako pięciolatka została poddana tradycyjnemu zabiegowi obrzezania kobiet. W wieku trzynastu lat uciekła z domu i błąkała się po pustyni, aż dotarła do stolicy Somalii. Została wysłana przez krewnych do Londynu, gdzie pracowała przez krewnych do Londynu, gdzie pracowała jako gospodyni. W końcu pracując w kawiarni została zauważona przez fotografa, który „zmienił brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia”. Będąc u szczyty sławymodelka decydując się wykorzystać swoją i rozpocząć walkę z nieludzkim zwyczajem obrzezania.
Prawdziwy opis surowych warunków w jakich spędziła dzieciństwo: zajęć, wydarzeń,procesu obrzezania i wędrówek na sam szczyt są ogromnym atutem tej książki. Ta wstrząsająca relacja krok po kroku uświadamia nam, że biedna afrykańska dziewczynka przezwyciężyła wszelkie przeciwności losu i dokonała niemożliwego.
„Kwiat pustyni” jest księżniczką niezwykła, biografią poruszającą nawet najbardziej niewzruszonych czytelników. Polecam tę książkę nie tylko tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o znanej modelce, życiu w Afryce, sposobach robienie kariery, ale i ludziom ceniącym szczerość, odwagę i upór w dążeniu do celu. Historia Waris Dirie potrafi nakłonić czytelników do przemyśleń i uświadamia okrucieństwo i niezwykłość oraz wspaniałość dawnego i dzisiejszego świata- którego dobrze nie znamy.

 

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.