Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Biblioteka Recenzje „Szybki numer”

„Szybki numer” Drukuj Email

Tytuł; „Szybki numer” / „ The quickie”

Autor; James Patterson

Miejsce I rok wydania; USA, 2007r


James Patterson należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych pisarzy amerykańskich; obok książek Browna, Grishama i Kinga, właśnie jego powieści najczęściej trafiają na światowe listy bestsellerów. Patterson nigdy nie zawodzi czytelnika- każda jego książka to wciągająca mieszanka nieoczekiwanych zwrotów akcji, oszałamiającego tempa narracji i niesłabnącego ani na chwilę napięcia.

„Szybki numer” to nowo wydana książka. Opowiada ona o Lauren Stillwell, która jest detektywem w wydziale zabójstw w nowojorskiej policji. Przypadkowo staje się świadkiem, jak jej mąż Paul znika w hotelu z atrakcyjną blondynką, postanawia się zemścić. Spędza noc z przyjacielem z pracy Scottem Thayerem. Pomiędzy Paulem i Scottem dochodzi do bójki- dzień później ciało Paula zostaje odnalezione z raną postrzałową głowy. Tylko Lauren wie, co tak naprawdę wydarzyło się poprzedniej nocy. Targana wyrzutami sumienia utrudnia śledztwo, tuszując informacje, które mogłyby zaszkodzić i pogrążyć jej męża, wikła się w sieć niekończących się kłamstw. Tymczasem na jaw wychodzą nowe fakty, które stawiają pod znakiem zapytania wszystko, w co wierzy. W tej sytuacji Mie ma dobrego wyjścia- każda decyzja, którą podejmie, może kosztować ją karierę zawodową, małżeństwo, a nawet życie.

Książka ma ponad trzysta stron trzymającego w napięciu thrillera. Jest ona prawdziwą ucztą dla wielbiciela sensacji.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.