Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 


" Gra Anioła" Drukuj Email

Autorem powieści "Gra Anioła" jest Carlos Ruiz Zafon.

Akcja rozgrywa się w tajeminiczym klimacie Barcelony lat 20. poprzedniego stulecia.

Młodziutki pisarz pracuje w podrzędnej gazecie, pewnoego dnia dostaje propozycję pisania mrocznej powieści w odcinkach. Bardzo szybko "Tajemnice Barcelony" stają się czytelniczym hitem.

David Martin pracuje bez wytchnienia i ze świadomością, że robiąc to wyłącznie dla pieniędzy traci coś z samego siebie.

Kiedy lekarz diagnozuje u niego guza w mózgu, postanawia zwolnić i zająć się własną powieścią. Wówczas dostaje niezwykłą propozycję od tajemniczego wydawcy, który w zamian za napisanie genialnej powieści oferuje Davidowi zdrowie i pieniądze.

Po przyjęciu owej oferty, zaczynają mnożyć się intrygi,tajemnice. Cała narracja "Gry Anioła" jest pełna szczegółów, mroczna, momentami melancholijna.

Uwagę przyciąga także cięty język glównego bohatera oraz zabawa słowem.

Jeśli chodzi o samą fabułę, to nie jest ona tradycyjną powieścią kryminalną, choć nie brakuje zagadek do rozwikłania, mrożących krew w żyłach zabójstw, tajemniczych zniknięć.

Jednak głównym punktem akcji jest poszukiwanie własnej tożsamości przez bohatera jako człowieka i jako pisarza.

Tę książkę poleciłabym wszystkim poszukiwaczom mocnych wrażeń.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.