Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Integracja klasy 1a! Drukuj Email

integracja1W dniach 21-22.09.2011 klasa Ia wraz z wychowawcą prof. Heleną Kulczycką oraz p. pedagog Jolantą Golubińską - Bartosik wybrała się na wycieczkę integracyjną do Szklarskiej Poręby. Nocleg oraz obiadokolację i śniadanie zapewnił im pensjonat „Górnicza strzecha”.

Pogoda im sprzyjała. Już zaraz po przyjeździe zostawili torby w hotelu i od razu poszli na spacer w góry. Weszli na Halę Szrenicką, gdzie odpoczęli, wypili trochę ciepłej herbatki, kawy i barszczu. Obeszli wokół Szrenicę i wrócili do ośrodka. Po drodze zatrzymali się przed wodospadem Kamieńczyka. Zmęczeni i głodni, w oczekiwaniu na klucze do pokojów i obiadokolacje, oglądali „Dlaczego Ja?” Laughing. Po jedzeniu zebrali się w Sali wykładowej i grali w zabawy integracyjne oraz się przedstawiali.

Następnego dnia po śniadaniu wybrali się do parku linowego, gdzie zaprzężeni w pasy przywiązane do lin przechodzili między skałami odległości kilkunastu metrów, pod którymi była przepaść sięgająca nawet 36 metrów. Wrócili do ośrodka by się spakować i schować torby do autokaru. Wyszli do miasta, gdzie zjedli pizzę. Idąc kolejnymi szlakami odwiedzili Chatę Walońską, gdzie poznali wydobywane w Karkonoszach i Górach Izerskich surowce przez Walonów. Pod koniec poszli pod wodospad Szklarki.

Zadowoleni i szczęśliwi wrócili do Lubina ok. godz. 19.00Laughing.


Kliknij na poniższy obrazek by przejść do galerii:


 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.