Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Wspomnienia żołnierzy AK Drukuj Email
Dzisiaj w Centrum Kultury Muza odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące zorganizowanie przez powiat uroczystości z okazji 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie II LO - klasy: 1d, 1g i 2d.

„Patriotyzm to wielkie słowo. Patriotyzm dzisiaj to także troska o polityczne losy ojczyzny, ale jeszcze bardziej troska o rodzinę, poszanowanie własności prywatnej i społecznej, przedkładanie dobra wspólnego nad własne” – tymi słowami zaproszono wszystkich gości do wspólnego podsumowania wydarzeń związanych z obchodami 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uczniowie gimnazjum nr 4 w Lubinie przedstawili krótki montaż poetycki, który był wstępem do części kulminacyjnej czyli do filmu pt. „Wspomnienia żołnierzy Armii Krajowej mieszkańców Lubina”. Jego głównymi bohaterami byli Dionizy Goliński i Zygmunt Pękała.

Bohaterowie opowiadali swe wspomnienia z czasu wojny i o niewątpliwym cierpieniu, jakiego wtedy doświadczyli. Dionizy Goliński zmarł krótko po nakręceniu tego filmu, 29 lipca 2011 roku. Jego pamięć uczczono minutą ciszy.

Film wzruszył wielu młodych ludzi. Po jego zakończeniu gromkimi brawami i owacjami na stojąco przywitano jednego z bohaterów filmu – obecnego na sali Zygmunta Pękałę, który wraz z Tadeuszem Kielanem został zaproszony na scenę.

Starosta wręczył bohaterowi kwiaty i podziękował wszystkim za tak tłumne przybycie. – Uczestniczycie dzisiaj w lekcji historii i macie okazję poznać jednego z jej bohaterów – dodał Tadeusz Kielan.Źródło
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.