Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Wolontariat Aktualności „Hospicjum to też życie – podaruj swój czas”

„Hospicjum to też życie – podaruj swój czas” Drukuj Email
Dzisiaj w Muzie rozpoczęła się lubińska VIII Ogólnopolska Konferencja Społeczna „Hospicjum to też życie - podaruj swój czas".

Wzięli w niej udział również uczniowie naszej szkoły, Pani Dyrektor Jolanta Dubińska oraz opiekun wolontariatu hospicyjnego p. prof. Dorota Witold.Tegoroczna edycja poświęcona jest rozwojowi wolontariatu przede wszystkim wśród osób dojrzałych w wieku 50 plus. Organizatorzy poszukują osób, które pragną dodać swojemu życiu nowego koloru i odnaleźć sens codzienności w służbie innym.

Cały czas doceniana jest także praca młodych wolontariuszy. Ich głównym zadaniem jest pomoc osobom chorym, które są pod opieką ośrodków hospicyjnych. Dla lepszego zapoznania się z pracą wolontariatu pokazany został krótki film, promujący społeczna pracę w hospicjach.

Akcję „Hospicjum to też życie" patronatem objęli prezydent Lubina Robert Raczyński i starosta Tadeusz Kielan. Na sali była również pacjentka jednego z hospicjum w Lubinie, która zmaga się z chorobami od kilku lat, ale jej wyjątkowa siła i pogoda ducha pozwala przetrwać przeciwności losu i dawać nadzieje innym pacjentom hospicjum.

Lubińskie hospicjum od początku swojego istnienia współpracuje ze szkołami w Lubinie. I to właśnie wśród młodzieży znalazło się wiele osób, które oferują swoją pomoc osobom chorym. W związku z tym, hospicjum podpisało porozumienie ze szkołami o utworzenie szkolnych wolontariatów hospicyjnych.

– Każdy, kto chce może podejść do biura wolontariatu w szkole i się zapisać, a później pomagać chorym osobom z hospicjum – tłumaczy jedna z uczennic. Te wszystkie działania mają popularyzować wolontariat wśród wszystkich mieszkańców Lubina.

Na zakończenie, w ramach podziękowania za przybycie na spotkanie, wystąpił kwartet smyczkowy z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Źródło

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.