Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

„Szkoła kontaktu z Bogiem” w II LO. Drukuj Email
W piątek odwiedzili nas niezwykli goście. Byli to jezuici: Bartłomiej Przepeluk oraz Kamil Rogalski. Duszpasterze nadali spotkaniu ciekawą formę, ucząc nas i bawiąc. Byliśmy świadkami serii zabawnych scen .Zakonnicy wcielali się w kolejne postacie, obrazując zachowania  różnych  ludzi wobec miłości, religii.


Poznaliśmy też różnicę pomiędzy poszczególnymi postawami wobec wiary i otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w rekolekcjach w milczeniu, organizowanych przez Szkołę Kontaktu z Bogiem. Kilkoro z nas zostało wybranych przez „maszynę losującą” brata Barłomieja, który obdarował szczęśliwców upominkami. Czas z jezuitami uważam za mile i ciekawie spędzony. Zapraszamy ponownie rewelacyjnych braci. Natomiast wszystkich uczestników spotkania zapraszam na stronę internetową jezuitów www.skb.vel.pl , gdzie mogą obejrzeć zdjęcia oraz krótki film.

-Wilk  Broyanowsky 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.