Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

II LO i "Bezpieczeństwo w oczach dziecka" Drukuj Email
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo w oczach dziecka” zorganizowano wczoraj w CK Muza.

Zanim odczytano wyniki, uczniowie naszej szkoły przedstawili scenki rodzajowe dotyczące zagrożeń w domu, w szkole czy na ulicy.


Z prac wykonanych przez dzieci wynika, że mają one dużą wiedzę na temat zagrożeń występujących w ich otoczeniu. Komisja konkursowa miała duży problem z wyłonieniem tych najlepszych prac.

W trakcie uroczystości funkcjonariusze policji przeprowadzili również quiz wśród dzieci, wykorzystując do tego film z udziałem Pana Gąbki, przedstawiający sytuacje zagrożenia na drodze.

Po wręczeniu nagród starosta lubiński Tadeusz Kielan wyraził zadowolenie z tak dużego zainteresowania konkursem i zapowiedział, że w przyszłym roku ta inicjatywa na pewno będzie kontynuowana.

Źródło
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.