Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY Drukuj Email
VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY
„Z POPRAWNĄ  POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”
W II LO W LUBINIE


Dnia 19 X 2011r. odbył się w naszej szkole VIII Ogólnopolski  Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS”. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich chętnie i bardzo licznie wzięli udział w potyczkach językowych, odpowiadając na pytania związane z frazeologią, fleksją, składnią i ortografią języka polskiego. Mamy nadzieję, że wielu naszych licealistów weźmie udział w II etapie konkursu już w styczniu. Koordynatorem konkursu jest pani Lilianna Bartosiewicz. Równocześnie zawiadamiamy, że lista osób zakwalifikowanych do następnego etapu konkursu zostanie ogłoszona do dnia 21 XI 2011r. na stronie www.poprawnapolszczyzna.pl .  ŻYCZYMY POWODZENIA!
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.