Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Szukają wolontariuszy na Euro! Drukuj Email
Podczas Mistrzostw Europy Polskę odwiedzi mnóstwo zagranicznych kibiców. Między innymi od wolontariuszy biorących udział w imprezie będzie zależała jakość obsługi i atmosfera w trakcie rozgrywek. Jest to szansa dla młodych lubinian, którzy mogą wziąć udział w organizacji mistrzostw.
- Ochotnicy nie muszą pochodzić z miast, w których odbywają się rozgrywki. Nie widzę przeszkód, by lubińscy wolontariusze stanowili zdecydowaną większość we wrocławskiej grupie przestrzeni publicznej – zapewnia Anna Mróz, z biura ds. Euro 2012 Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wolontariusze będą towarzyszyć kibicom, turystom, dziennikarzom i mieszkańcom w strategicznych punktach miast. Każda osoba zgłaszająca swoją kandydaturę będzie mogła wybrać miasto, w którym chce się zaangażować. Młodzi mają do wyboru Gdańsk, Poznań, Warszawę i Wrocław.

Wolontariat Miast Gospodarzy to szansa włączenia się w bezpośrednie przygotowanie turnieju w charakterze organizatora.
– Uważam, że to świetna szansa na poznanie interesujących ludzi. Wrocław jest niedaleko, więc powinniśmy spróbować – tłumaczy Kamil, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.

Podstawowymi wymogami uczestnictwa są: komunikatywna znajomość języka angielskiego i ukończone 18 lat (do 30 kwietnia 2012 roku) – tłumaczy Anna Mróz.

We Wrocławiu organizatorzy potrzebują ok. 650 wolontariuszy. Ich zadaniem będzie przede wszystkim obsługa kibiców i turystów w 40 lokalizacjach miasta. Będzie istniała także możliwość obejrzenia bezpośrednich transmisji z rozgrywek. Każdy z wolontariuszy otrzyma strój, który po turnieju stanie się jego własnością. Organizatorzy zapewniają także wyżywienie i ubezpieczenie na czas pracy. Po zakończeniu projektu wolontariusz otrzyma certyfikat, który szczegółowo wyjaśni zakres jego obowiązków i szkolenia, które przeszedł w trakcie pracy przy projekcie.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie www.wolontariatmiejski2012.pl. Przyszli wolontariusze zostaną poddani elektronicznemu testowi w celu sprawdzenia znajomości języka angielskiego.

- Rekrutacja za pośrednictwem internetu zakończy się 15 stycznia, następnie rozpoczną się indywidualne rozmowy z kandydatami. Natomiast w maju i czerwcu odbędą się praktyczne szkolenia dla wolontariuszy – dodaje Anna Mróz.

Źródło


 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.