Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Akademia z okazji Święta Niepodległości Drukuj Email
Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Niepodległości. W wyznaczonych godzinach kolejno na auli zbierali się uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Całą oprawę przygotowała klasa 1f wspierana przez osoby z klasy 1e.

Apel rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Dubińska, następnie z wielkim uczuciem oraz przejęciem nasi koledzy recytowali wiersze i śpiewali dobrze nam wszystkim znane pieśni takie jak „Rota” czy „Rozkwitały pąki białych róż”. Ten drugi utwór zaśpiewany przez Kasię Marczuk z klasy 2d przy delikatnym akompaniamencie gitary szczególnie poruszył nasze serca.

Na zakończenie wyświetlony został film pt. „Polski Krzyż”, opowiadający o losach lubinianki Katarzyny Augustyn, zesłanej w 1940 roku wraz z rodziną na Syberię. Film był bardzo przejmujący i pozwolił nam wszystkim zrozumieć jeszcze raz i bardzo dokładnie jak żyło się w tamtych ciężkich czasach.

Całe przedstawienie przybliżyło nam tamte wydarzenia, a po opuszczeniu auli, gdy na spokojnie wszystko można było przemyśleć, skłoniło do refleksji.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.