Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

III Dolnośląskie Forum Ekologiczne Drukuj Email
25 listopada delegacja z II LO (Dajana Sarabin, Patrycja Połeć, Marcin Brojanowski, Krystian Wójcik) pod opieką p. Julitty Frankiewicz wyruszyła do Wrocławia by wziąć udział w III Dolnośląskim Forum Ekologicznym, które odbyło się za murami Uniwersytetu Przyrodniczego.

Na konferencji podjęto ważny temat edukacji ekologicznej w szkołach i poza nimi, przedstawiono postępy w pracach nad wieloma projektami przyrodniczymi oraz źródła ich finansowania. Naszym uczniom najbardziej przypadły do gustu wystąpienia przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Parków Narodowych. Na koniec wszyscy uczestnicy forum otrzymali ciekawe upominki.

Informacje przekazane na konferencji delegaci uznali za bardzo cenne.

WilkSmile

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.