Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Wolontariat Aktualności Gala Hospicjum w CK Muza

Gala Hospicjum w CK Muza Drukuj Email
8 grudnia 2011 wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami p. prof. Dorotą Witold i p. prof. Bożeną Wrześniewską oraz panią Dyrektor Jolantą Dubińską wybrali się na galę Hospicjum do CK Muza z okazji Światowego Dnia Wolontariuszy. Nasza szkoła jak i kilkanaście szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z Powiatu Lubińskiego otrzymały podziękowania, jak i osobno opiekunowie wolontariatu.


Podczas gali wybrani wolontariusze otrzymali szczególne wyróżnienia, z naszej szkoły były to Klaudia Kwaśnica i Elżbieta Wernes. Pierwsza z dziewczyn ukończyła roczny kurs wolontariatu medycznego, i jest ogromnie zaangażowana w pracę w wolontariacie i organizowaniu akcji charytatywnych. Natomiast Ela jest osobą wrażliwą na potrzeby innych. Angażuje się w pomoc dzieciom niepełnosprawnym oraz odwiedza chorych w Hospicjum.

Galę wzbogacił występ młodzieży śpiewającej. Kilka słów wypowiedział również Starosta naszego powiatu Tadeusz Kielan. Gala była nagrywana przez TVL Odra, która pytała wolontariuszy o szczegóły ich pracy.

Nagranie można zobaczyć pod adresem http://www.lubin.pl/telewizja,4352,lubin_swiatowy_dzien_wolontariusza_.html

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.