Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Wolontariat Aktualności Hospicjum to też życie!

Hospicjum to też życie! Drukuj Email
14 grudnia 2011 odbyła się gala zamykająca akcję Hospicjum to też życie. Celem było podsumowanie tegorocznej kampanii i podziękowanie szkołom za wzięcie udziału w akcji. Nasze liceum aktywnie brało w niej udział. Organizowało kwesty pod stadionem oraz pod cerkwią, Następna kwesta odbędzie się w sobotę 17.12.2011 w hipermarkecie Real. Oprócz kwest nasi wolontariusze pomagali osobom chorym w hospicjum.


Podczas gali został pokazany film dotyczący działalności lubińskich wolontariuszy, gdzie pokazani byli nasi wolontariusze w różnych akcjach. Na gali Dyrektor naszej szkoły Pani Jolanta Dubińska odebrała podziękowanie za pomoc naszej szkoły okazaną dla Hospicjum, które potrzebuje sprzętu do wyposażenia dobudowanego skrzydła. Po podziękowaniach odbył się koncert grupy, która śpiewała piosenki piosenkarzy, którzy umarli przez narkotyki: Amy Winehouse, Kurta Cobaina, Jamesa Browna i Jimiego Hendrixa. Podczas koncertu wolontariusze otrzymali ulotki przestrzegające przed narkotykami. Miało to uświadomić, że my jeszcze mamy możliwość cieszyć się życiem bez narkotyków, a oni przez nie zginęli.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.