Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Biblioteka Recenzje John Grisham - "Niewinny"

John Grisham - "Niewinny" Drukuj Email

Książka jest wielkim reportażem, dokumentem, opisującym historię niewinnego człowieka, którego gehenna trwała kilkanaście lat. Brutalne śledztwo, proces obarczony wieloma błędami obrony i prokuratora podstawiającego fałszywych świadków, wyrok i wreszcie 9 lat w celi śmierci. A wszystko to spotkało osobę niewątpliwie chorą psychicznie.


Prawdziwym bohaterem tej książki jest jednak amerykański wymiar sprawiedliwości a właściwie jego słabości, które powodują, że w celach śmierci osadzono dziesiątki niewinnych ludzi.


Tak właśnie było w przypadku Rona, mieszkańca małego miasteczka w Oklahomie, byłego baseballisty, chorego nerwowo i psychicznie dwudziestokilkulatka, alkoholika i narkomana, którego miasteczkowi gliniarze i prokurator upatrzyli sobie  na idealnego sprawcę gwałtu i mordu na młodej kobiecie. Historia jego cierpienia, czekania na  egzekucję, walka prawników o uratowanie mu życia - to wstrząsająca relacja.


Myślę że naprawdę warto przeczytać tą książkę.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.