Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Biblioteka Recenzje James Patterson - "Dom przy plaży"

James Patterson - "Dom przy plaży" Drukuj Email

James Patterson jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich autorów bestsellerów. Sławę mu przyniósł wydany w 1993 roku thriller „ W sieci pająka”. Został on zekranizowany, a w roli głównej wystąpiła Morgan Freeman. „Dom przy plaży” zadebiutował w 2002 roku. Powieść ta doskonale reprezentuje to, co wyróżnia pisarski styl Pattersona- dynamiczne tempo narracji, punktowanej krótkimi rozdziałami.

 

Bohaterem „Domu przy plaży” jest znakomity student prawa Jack Mullen. Jego brat Peter ginie niewyjaśnioną śmiercią w ekskluzywnej rezydencji miliardera Barry’ego Neubauera na Long Island. Jack nie godzi się z wynikiem dochodzenia i podejmuje trud, by rozwiązać tę sprawę na własną rękę. Wiele dowodów wskazuje na morderstwo. Tymczasem ktoś anonimowy stale przekupuje świadków zdarzenia , by ich zeznania nie różniły się z wersją skorumpowanych władz. Aby dojść do prawdy, młody prawnik posuwa się do desperackich czynów.

 

Niepewność i tajemniczość są głównymi zaletami utworu. Z pewnością książka przeznaczona jest dla wielbicieli „dreszczyku emocji”. Fabuła podąża w kierunku punktu kulminacyjnego, więc to 317 stron słodyczy.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.