Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Kierunki zamawiane. Tysiąc złotych dla studenta! Drukuj Email
Po raz czwarty Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło konkurs na prowadzenie kierunków zamawianych, czyli ważnych dla polskiej gospodarki. W tym roku będą to m.in. automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo, chemia, energetyka, fizyka i fizyka techniczna, informatyka, inżynieria materiałowa, matematyka, mechanika i budowa maszyn, ochrona środowiska.

Są też pieniądze na uatrakcyjnienie nauki, na przykład na dodatkowe zajęcia z języków obcych.

W tym roku ministerstwo ma na program 200 mln zł.

– Największymi wygranymi są studenci i absolwenci. Studenci, bo mają atrakcyjne programy studiów i ciekawe staże zawodowe w przedsiębiorstwach.Absolwenci, bo ich wykształcenie lepiej odpowiada na potrzeby rynku pracy i zwiększa szansę na interesująca karierę zawodową – mówi prof. Barbara Kudrycka, minister nauki.

źródło: poranny.pl
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.