Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

„Dbaj o fejs” Drukuj Email
Fejsmen to bohater kampanii społecznej prowadzonej pod hasłem „Dbaj o fejs”, kierowanej do młodych użytkowników serwisów społecznościowych. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem prywatności w sieci.Stylizowany na superbohatera Fejsmen dysponuje nadnaturalnymi umiejętnościami - jest w stanie przewidzieć konsekwencje nieostrożnych zachowań młodych internautów. Pomimo tego, przy każdej próbie pomocy ponosi widowiskową klęskę. Zawsze jednak daje radę – Dbaj o fejs: kiedy publikujesz, kiedy komentujesz, kiedy wrzucasz zdjęcia …

Akcję "Dbaj o fejs" realizują Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, które tworzą Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Główną częścią akcji jest profil Fejsmena w serwisie Facebook (www.facebook.com/fejsmen), na którym organizowane są konkursy, udostępniane aplikacje i wpisy poświęcone bezpieczeństwu online, a także pojawia się 5 animowanych filmów, publikowanych sukcesywnie w serwisie YouTube (www.youtube.com/fejsmen). Każdy z nich dotyczy innego zagadnienia bezpieczeństwa w sieci: nierozważnego przesyłania zdjęć o charakterze seksualnym (sexting), cyberprzemocy, komentowania i publikowania ryzykownych informacji oraz ochrona dostępu do kont i profili.

Inspiracją do stworzenia kampanii "Dbaj o fejs" była rosnąca liczba zgłoszeń trafiających do Helpline.org.pl – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży świadczącego pomoc w sytuacjach zagrożenia podczas korzystania z Internetu – dotyczących nierozważnego publikowania informacji oraz zdjęć na portalach społecznosciowych, jak również ustalenia badawcze, z których wynika, iż dynamicznie rośnie popularność tych serwisów.

W Polsce korzysta z nich już prawie 70 proc. dzieci i młodzieży. W grupie wiekowej 15-16 lat odsetek ten jest jeszcze wyższy (EU Kids online 2010). Co więcej, z serwisu Facebook korzysta ponad połowa dzieci w wieku 9-12 lat (Megapanel PBI/Gemius, 2010 r.) mimo, iż jego regulamin zezwala na założenie konta dopiero po ukończeniu 13 roku życia.

Kampania kontynuowana będzie do końca 2012 roku.

cogito.com.pl
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.