Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Dzień Zwycięstwa! Drukuj Email
8 maja 1945 roku to bardzo ważna data w dziejach Europy. Tego dnia o godz. 15.00 ogłoszono koniec II wojny światowej na europejskim kontynencie. Milliony, w tym Polacy, z radością witały wschodzącą jutrzenkę wolności i pokoju. Jednak dla Polski i jej sąsiadów trwała ona krótko - wkrótce zaciągnięto "żelazną kurtynę", co ostatecznie oznaczało dominację ZSRR na tym obszarze. Na prawdziwą wolność musieliśmy poczekać, walczyć o nią jeszcze ponad 40 lat. Dziś, żyjąc w Polsce zbudowanej na mocnym fundamencie demokracji, kierującej się jej zasadami, pamiętajmy o wielu ważnych rocznicach, w tym o 8 maja - Dniu Zwycięstwa!
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.