Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Au Pair! Drukuj Email
Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że nauka języka w szkole, a wrzucenie na głęboką wodę rozumiane przez wyjazd do obcego kraju to dwie różne metody nauczania języka. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad najciekawszymi i najpewniejszymi (wolnymi od problemów z prawem i przestępstwami) możliwościami wyjazdu za granicę? Z pomocą przychodzi sprawdzony międzynarodowy program, który łączy cechy wymiany młodzieży i projektu zatrudniania cudzoziemców. "Au pair" działa już ćwierć wieku. I choć wydaje się być skierowany głównie do dziewcząt i kobiet (do obowiązków au pair należy opieka nad dziećmi), to skorzystało z niego już wielu młodych mężczyzn. Niedługi czas temu gościliśmy w naszej szkole absolwentkę, która obecnie studiuje germanistykę, uprzednio ucząc się języka w naszej szkole z panią prof. Marią Rzepnicką. Absolwentka II LO wyjechała na rok do Niemiec, gdzie zaczerpnęła żywego języka.

Ale jak to zrobić?

Chętni przeglądają katalogi rodzin, które potrzebują pomocy au pair. Najłatwiej współpracę nawiązać poprzez biura pośrednictwa, które pobierają najczęściej niewielkie opłaty za wyjazd (transport jest przeważnie finansowany wspólnie z rodziną [host]) - najwięcej około 500 zł.

Wystarczy więc wybrać państwo, wyrobić EKUZ i przybyć do nowego domu. Na miejscu rodzina zapewnia nam nocleg i wyżywienie oraz kieszonkowe. Wyjazd trwa najczęściej 12 miesięcy, podczas których możemy skorzystać z 14-dniowego urlopu (wówczas możemy wrócić do domu, by, na przykład, spędzić święta z rodziną).

Warto zapoznać się z możliwością odbycia takiej praktyki językowo - zawodowej, szczególnie wobec trudności z finansowaniem programu Erasmus.
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.