Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Sport Osiągnięcia Rok szkolny 2012/2013 Koszykarze II Liceum wygrali w Polkowicach wszystko!

Koszykarze II Liceum wygrali w Polkowicach wszystko! Drukuj Email
Nasi uczniowie w ubiegły piątek (7 grudnia 2012r.) w hali sportowej Zespołu Szkół w Polkowicach rozegrali półfinały strefy legnickiej szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców.

Na miejscu rozlosowano kolejność spotkań między drużynami. Łącznie w Polkowicach zagrano sześć meczów (każdy składał się z dwóch połów po 10 minut), a drużyna II Liceum wyszła na parkiet po raz pierwszy w drugiej parze wraz z zespołem uczniów z Góry. W następnym meczu 2 Liceum zmierzyło się z gospodarzami, którzy już po kilku minutach przegrywali 0-13 (100% skuteczności rzutów całej drużyny naszej szkoły). Wraz z upływem czasu mecz stawał się coraz bardziej zacięty, by wreszcie polkowiczanom udało się przejąć prowadzenie w drugiej części spotkania. Ostatnie minuty meczu to już hala sportowa głośna od krzyków kibiców, rzut Dawida Bulaka na remis i wspaniałe podanie typu coast2coast do Maćka Kameckiego, który dał zwycięstwo Zielonym...

Jako ostatni z drużyną 2 Liceum zagrali uczniowie z Głogowa. W tym meczu także zaznaczyło się wyraźne dominowanie na starcie naszych koszykarzy. Przewaga z upływem czasu jednak malała. Uczniowie 2 Liceum przejęli ostatecznie prowadzenie po popisach zza linii rzutów za 3 punkty. Smaczkiem turnieju został fakt, że Jakub Cwian umieścił piłkę w koszu przeciwników wyrzucając ją w ostatnich sekundach meczu z Głogowem z własnej połowy.

Kontynuacja koszykarskich zmagań nastąpi w Jaworze już na początku nowego roku kalendarzowego.


Dziękujemy i życzymy powodzenia!
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.