Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

logo-uczniowie optivum NET

Do ulubionych

 
 

Strona główna Aktualności

Na półmetku próbnych matur, czyli "coraz bliżej"... egzamin dojrzałości! Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2012 08:35
Gdyby była osobą, zapewne miałaby sztab ochroniarzy większy niż grono Księżnej Cambridge i Baracka Obamy razem wziętych, bo to najbardziej znienawidzona władczyni na całym świecie.. mowa oczywiście o królowej nauk....matematyce,  którą trzecioklasiści próbują zdetronizować co miesiąc.
 

Jeszcze godzinę przed zajęciem miejsca w ławce śmiałam się z przyjaciółmi, że po egzaminie pójdziemy do galerii i rzucimy się pod kursującą tam ostatnio ciuchcię. Niestety później już nie było mi tak do śmiechu: wyjątkowo zdecydowałam się na rozszerzony arkusz i miałam ochotę go oddać po 7 minutach (tyle zajęło mi przeczytanie wszystkich zadań).

 
Co tu dużo mówić ? 12 lat nauki w pakiecie z korepetycjami, karta wzorów przed nosem, a ty siedzisz i czujesz się jak idiota. "O, może dadzą mi punkt za wypisanie danych i zrobiony rysunek"-myślałam, rozglądając się bezczynnie wokół siebie.  Wszyscy niby skupieni, niby matematyczni masterzy, a każdy z tą samą miną dziecięcej bezradności...
coś pięknego ....
 

...w końcu : nic tak nie poprawia humoru jak wspólna porażka.
A do właściwego egzaminu przecież jeszcze....cholera... 5 miesięcy.
Cóż.... mówią, że życie jest jak film,
zmieniając tytuł jednego, powiedziałabym: "licz, módl się i szlochaj".
 
AUrona.
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.