Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Sport Osiągnięcia Rok szkolny 2012/2013 Srebrne medale dla koszykarzy i powtórzenie rekordu szkoły!

Srebrne medale dla koszykarzy i powtórzenie rekordu szkoły! Drukuj Email
Serdeczne gratulacje dla koszykarzy II Liceum, którzy 10 stycznia 2013 r. w Jaworze (50 km od Lubina) zajęli II miejsce w strefie legnickiej Licealiady Młodzieży w Koszykówce Chłopców, powtarzając tym samym największy w historii szkoły sukces sprzed kilku lat.

Nasi uczniowie rozegrali dwa spotkania (4 x 8 min) - w pierwszym pewnie pokonali gospodarza zawodów, a w finale spotkali się z drużyną z Polkowic, która zrewanżowała się za ostatnią porażkę na własnym parkiecie i zdołała w ostatnich sekundach zbudować dwupunktowe prowadzenie.
Punkty dla Zielonych, a właściwie dla Czarnych (kolor strojów) zdobywali:

1. Bielak Grzegorz, 1b

2. Bulak Dawid, 3g

3. Cwian Kuba, 2a

4. Czeszek Patryk, 3a

5. Drozd Bartosz, 3a

6. Górka Marcin, 3a


7. Jagieła Mateusz, 1b

8. Kamecki Maciej, 2b

9. Machoś Paweł, 2a

10. Strawczyński Chrystian, 2a

Pragniemy też podziękować przyszłym absolwentom za reprezentowanie II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, dla których były to ostatnie punkty, asysty, zbiórki, bloki i przechwyty, które dopisali do dorobku naszej szkoły.
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.