Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia Dawid Bulak po raz trzeci w finale konkursu "My w Europie"!

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Dawid Bulak po raz trzeci w finale konkursu "My w Europie"! Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszego ucznia, Dawida Bulaka (3G), który będzie reprezentował II Liceum 22 marca 2013r. we Wrocławiu w finale VI edycji konkursu "My w Europie", odbywającego się w bieżącym roku szkolnym pod tematem: Procesy transformacji ustrojowej państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Pierwszy etap konkursu odbył się 7 grudnia 2012r. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół z województwa dolnośląskiego, z których 47 uczniów przystąpiło do testu.

Do finału zostało zakwalifikowanych 12 uczniów, którzy zdobyli co najmniej 40 z 60 możliwych punktów.

Serdecznie gratulujemy sukcesu, mając na uwadze to, że Dawid Bulak w klasie pierwszej był finalistą konkursu, a w ubiegłym roku szkolnym wygrał zmagania i został nagrodzony wyjazdem na zaproszenie europosła.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w wypełnieniu testu z I etapu, kliknij w poniższy odnośnik.

http://www.lo12.wroc.pl/userdata/aktua20122013/myweurop.test.edycvi.docx
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.