Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia Rozstrzygnięcie konkursu po wycieczce do Drezna!

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Rozstrzygnięcie konkursu po wycieczce do Drezna! Drukuj Email
W dniu 18.02.2013 r. o godz. 10.35 w sali nr 107 odbyło się spotkanie uczestników wycieczki do Drezna (12.12.2012 r.), którzy wzięli udział w konkursach oraz uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund 2012".

Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w konkursie słownikowym, który miał za zadanie zapoznanie uczniów z symbolami adwentowymi i bożonarodzeniowymi podczas pobytu na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie ("Der Dresdner Weihnachtsmarkt").

I miejsce zajęła drużyna w składzie:
Bagien Wiktoria kl. IIg oraz Małek Paweł kl. IIIg.
II miejsce zajęła drużyna z klasy IIIh:
Gońda Joanna, Klinkiewicz Jarosław, Dobrucki Kacper oraz Sygnatowicz Piotr.
III miejsce zdobyła grupa w składzie:
Bulak Dawid, Czeszek Patryk, Drozd Bartosz.

W drugim konkursie uczniowie mogli wybrać jeden z czterech projektów: album, collage, prezentację multimedialną zwiedzanych miejsc oraz wrażeń z wycieczki lub przeprowadzić wywiad z mieszkańcami Drezna na temat tradycji świątecznych.

I miejsce zajęła drużyna w składzie:
Rak Adrianna kl. Ig, Zielińska Maja kl. If, Ratajczak Aleksandra kl. Ig oraz Komorek Oliwia kl. Ib i Pielech Karolina kl. Ig.
II miejsce zdobyła grupa z klasy Ig:
Kucharyk Karolina, Kontak Natalia, Pałaszewski Grzegorz.
III miejsce zdobył uczeń klasy IIIg Bulak Dawid.

W konkursie "Deutschfreund 2012" najlepsze wyniki w szkole osiągnęli wśród klas pierwszych - Benedyk Andrzej kl. Ib, natomiast w kategorii klas drugich i trzecich - Ptak Tomasz kl. IIb i Bulak Dawid kl. IIIg.

Laureatom nagrody wręczyła p. Dyrektor Jolanta Dubińska.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


Nauczyciele
Języka Niemieckiego
II LO w Lubinie
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.