Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Wolontariat Aktualności Warsztaty wolontariatu!

Warsztaty wolontariatu! Drukuj Email

Wolontariusze naszej szkoły wraz z Panią Martą Duszeńko zostali zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach „Niepełnosprawny nie znaczy sam – z wolontariatem brat”.

Zajęcia zorganizowane przez Panie: Jadwigę Kaliciak-Paczyńską i Mirosławę Hodurę odbyły się w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Integracyjnych w Lubinie.

Na warsztatach Panie nie pozwoliły nam się nudzić! Było wesoło i ciekawie!

Do domów niepełnosprawnych koleżanek i kolegów chodzimy od października. Na spotkaniu mieliśmy możliwość podzielenia się naszymi dotychczasowymi doświadczeniami. Otrzymaliśmy również odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dowiedzieliśmy się, jak pomagać osobą o różnych niepełno sprawnościach, jak rozmawiać z nimi i na co zwracać szczególną uwagę. Pani rehabilitantka wyjaśniła, jak obsługiwać różnego typu wózki jak poruszać się z osobą na wózku inwalidzkim i jak pokonywać przeszkody (schody, krawężniki itd.).
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.