Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia Dawid Bulak w III etapie Olimpiady Medialnej!

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Dawid Bulak w III etapie Olimpiady Medialnej! Drukuj Email
Fundacja Nowe Media, organizator II edycji Olimpiady Medialnej, opublikowała wyniki II etapu Olimpiady Medialnej.

Spośród trzech uczniów 2 Liceum, którzy 22 marca 2013r. odwiedzili wrocławską Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i odpowiadali na pytania otwarte, jeden zakwalifikował się do kolejnego etapu, w którym będzie musiał zmierzyć się z przygotowaniem autorskiej pracy podejmującej temat przewodni Olimpiady i w formie wskazanej przez Organizatora.

Przedstawiamy listę pytań, z jakimi zmierzyli się uczestnicy zawodów drugiego stopnia:
1. Proszę scharakteryzować, co znaczy teoria odpowiedzialności społecznej mediów".
2. Wyjaśnij, czym są media publiczne i media komercyjne. Czy możesz wskazać różnice między nimi?
3. Media publiczne a rewolucja cyfrowa w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Polski.
4. Przyszłość mediów publicznych w Polsce - najważniejsze wyzwania, problemy i ograniczenia.
5. Misja mediów publicznych.

Wszystko wskazuje na to, że jest coraz bliżej do powtórzenia sukcesu z ubiegłego roku, kiedy to uczniowie naszej szkoły zostali lauretami Olimpiady. Dawid Bulak zajął wówczas 4. miejsce, a Marcin Brojanowski uplasował się na 8. miejscu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.