Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia Etap wojewódzki 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego za nami!

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Etap wojewódzki 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego za nami! Drukuj Email
Dnia  11 maja (w sobotę) uczennica klasy 2e - Kalina Kabat - reprezentowała naszą szkołę, a także nasz region w eliminacjach wojewódzkich 58. OKR, który odbył się w Bolesławcu.

Kalina, wraz z 30 innymi uczestnikami, zmagała się na scenie Teatru Starego, walcząc o nominację do etapu finałowego.

Zdolnych licealistów oceniało jury w składzie: Grzegorz Olech- aktor grający jedną z głównych ról w filmie wchodzącym na ekrany kin - Układ zamknięty,  reżyserka i przedstawicielka Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, a także  muzyk, wydawca - Wachowski i poetka, literatka pochodząca z Bolesławca.

Po wielu godzinach przesłuchań i burzliwych obrad jury postanowiło nagodzić Kalinę wyróżnieniem. Po trzech etapach, Kalina żegna się z konkursem, bogatsza o nowe znajomości, doświadczenia i wiedzę.

Gratulujemy jej, a także Pani Profesor Grażynie Sztukieckiej, która była mentorem i wsparciem przez te wszystkie tygodnie przygotowań i prób.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.