Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Wolontariat Aktualności Kolejna akcja wolontariatu!

Kolejna akcja wolontariatu! Drukuj Email
Dnia 03.06.2013 roku odbyło się spotkanie uczniów II LO z dziećmi niepełnosprawnymi ze Szkoły Podstawowej nr 6. Celem takich spotkań jest niesienie pomocy dzieciom, które jej potrzebują. Była to jedna z kolejnych wizyt w tej szkole zaaranżowanych przez panią Bożenę Wrześniewską, która jest bardzo zaangażowana we wszelkie rzetelne akcje charytatywne.

W poniedziałek na 5. godzinie lekcyjnej czwórka dziewczyn z klasy IG pod opieką pani Wrześniewskiej wybrała się na godzinne spotkanie z dziećmi i ich opiekunkami. Po 15 minutowym spacerze, wszyscy byli na miejscu i zostali ciepło przywitani przez tamtejszych nauczycieli. 

Z jednej z klas wybrano czworo sympatycznych dzieci - 3 chłopców i 1 dziewczynkę w różnym wieku i przeprowadzono je do osobnej sali, gdzie uczniowie II LO mieli szansę bliżej ich poznać. Pomimo, że było to nie pierwsze spotkanie, to jednak dziewczyny z klasy IG nigdy przedtem nie miały styczności z tą placówką i ich podopiecznymi. Jednak pomimo tego zgodnie stwierdziły, że pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Miały okazję spędzić czas z młodszymi rówieśnikami, a także dowiedzieć się trochę od opiekunów o ich zdrowiu, chorobach, postępach w nauce, zachowaniu w określonych  sytuacjach, a nawet o komunii, do której niektórzy będą mieli szansę przystąpić już wkrótce. 

Dzieci były bardzo grzeczne, z chęcią się bawiły, przytulały, żadna ze stron nie odczuwała różnic między sobą. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze, a dziewczyny cieszyły się, że swoim zainteresowaniem i pomocą, mogły wywołać uśmiech na twarzach tych dzieci. Dodatkowo jedna z uczennic przygotowała dla dzieci niespodziankę - ciasteczka w kształcie serc, pięknie przyozdobione i z pewnością smaczne, które rozdano na koniec spotkania, co wywołało jeszcze większą radość. Po pożegnaniu się z dziećmi i ich opiekunami, uczniowie wrócili na lekcję.

eN

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.