Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy "Młodzi o łupkach"!

"Młodzi o łupkach"! Drukuj Email


Jesteś kreatywny i lubisz wymyślać różne historie? Znajomi i nauczyciele powtarzają Ci, że jesteś „bajkopisarzem"? Jeśli tak, to konkurs filmowy „Młodzi o łupkach" jest właśnie dla Ciebie!


Wymyśl historię na krótki scenariusz (max. 10 minutowy film), w którym zaprezentujesz aspekty geologiczne, środowiskowe i społeczne gazu z łupków. Film kryminalny, dokumentalny, przyrodniczy, a może science fiction? Sam zdecyduj i podziel się swoim pomysłem! Autorzy najciekawszych prac zostaną zaproszeni na dwudniowe warsztaty łączące wiedzę o gazie z formacji łupkowych z warsztatami filmowymi. Z finałowych scenariuszy najlepszy zostanie zrealizowany przez profesjonalną ekipę filmową!

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie filmowym „Młodzi o łupkach"?

 

  1. Wejdź na stronę www.ii.org.pl i ściągnij formularz zgłoszeniowy do konkurs wraz z regulaminem i oświadczeniami.
  2. Poproś o wsparcie swojego wychowawcę lub innego nauczyciela (masz tu pełną dowolność).
  3. Zastanów się, czy chcesz sam opracować scenariusz, czy razem z przyjaciółmi? (max. 3 os.).
  4. Wspólnie przeczytajcie regulamin i wypełnijcie formularz.
  5. Zgłoszenia należy wysłać do 10 lutego 2014.
  6. Z końcem lutego poznacie wyniki, a w ostatnim tygodniu marca/ pierwszym tygodniu kwietnia 2014 r. przedstawiciele najciekawszych prac konkursowych zostaną zaproszeni
  7. na dwudniowe warsztaty.
  8. Do 28 kwietnia wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu, a w czerwcu finaliści przybędą na premierę filmu w Warszawie!
Informacje, czym jest gaz z łupków znajdziesz na stronie Państwowego Instytutu Geologicznego www.pgi.gov.pl, a przykładowe scenariusze na stronie Fundacji Instytut Innowacji www.ii.org.pl.

Konkurs „Młodzi o łupkach" jest częścią ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego pn. „Wsparcie działań informacyjnych i analityczno-wdrożeniowych nt. węglowodorów z formacji łupkowych na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski i ochrony środowiska, w tym udziału społeczeństwa w procesie udzielania koncesji", który prowadzony jest przez Państwowy Instytut Geologiczny ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem konkursu, oprócz rozwoju umiejętności kreatywnych, jest zwiększenie zainteresowania młodzieży szkolnej procesami związanymi z poszukiwaniem i wydobywaniem gazu z łupków w Polsce, a także wzrost wiedzy uczniów na temat szans i zagrożeń z tym związanych.

Źródło: perspektywy.pl

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.