Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia Drezno - rozstrzygnięcie konkursu!

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Drezno - rozstrzygnięcie konkursu! Drukuj Email

12 lutego 2014 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, który podsumował grudniowy wyjazd do Drezna.

Uczniowie II LO przebywali w Dreźnie w dniu 9 grudnia 2013 r. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z elementami kultury i tradycji Niemiec. Nasi uczniowie poznawali zwyczaje adwentowe i tradycje bożonarodzeniowe oraz zwiedzali najciekawsze zabytki achitektoniczne miasta, m.in. Frauenkirche, tarasy nad Łabą, stare miasto.

Uczniowie zbierali informacje oraz dokumentowali pobyt w Dreźnie, aby później przygotować prace, które zostały ocenione przez jury w składzie: R. Techmański, J. Zimna, M. Rzepnicka.

W spotkaniu wzięła udział p. Dyrektor Jolanta Dubińska oraz p. Wicedyrektor Julitta Frankiewicz.

Poniżej wyniki konkursu...

Wyniki konkursu:

- PREZENTACJA, FILM, COLLAGE:

I miejsca: Piotr Szwarc z klasy Ib, Kamila Rykowska (Ib), Maja Kuczak (Ib) i Katarzyna Mum (Ib)

Wyróżnienia: Joanna Dubińska z klasy IIg, Aneta Raczyńska (IIb), Paulina Czerwińska (IIf), Adrianna Bobeła (IIf)

- KONKURS SŁOWNIKOWY:

I miejsca: Paulina Czerwińska z klasy IIf, Paulina Krajewska (Ic), Alicja Kaszubska (Ic), Adrianna Bobeła (IIf), Adrianna Rak (IIg)

Wyróżnienia: Pamela Paluch z klasy If, Roksana Piłat (If), Natalia Zaleśna (If), Piotr Szwarc (Ib), Katarzyna Mum (Ib), Kamila Rykowska (Ib), Maja Kuczak (Ib)

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.