Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Warsztaty geograficzne IIC! Drukuj Email

Ostatnie dni maja: środę, czwartek i piątek klasa 2c spędziła na warsztatach geograficznych w Pszczewie nad malowniczym jeziorem Szarcz. Towarzyszyli nam opiekunowie: wychowawczyni p. Sylwia Maliszewska i nauczyciel geografii p. Bogdan Dudek.

Podczas warsztatów mogliśmy wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami nabytymi w poprzednich latach nauki. Drogę do OW Karina umilaliśmy sobie informacjami nt. mijanych miejscowości, ich historii, zabytków i ciekawostek nie tylko geograficznych.

Już na miejscu obliczaliśmy przepływ cieku wodnego, powierzchnię jeziora Szarcz, współrzędne geograficzne oraz czas miejscowy. Pogoda nie pozwoliła nam na pomiar wysokości słońca za pomocą gnomonu jak również obserwację wieczornego nieba, ale mogliśmy to zrobić poprzez nowoczesną aplikację "The Night Sky Lite".

Podczas wyjazdu odbywały się także zajęcia sportowe: tenis ziemny, badminton, piłka nożna i siatkówka. W ramach zdrowego stylu życia przebyliśmy dziesięciokilometrowy spacer poznając okolicę.

Nie zabrakło czasu na integrację klasy - wieczorną dyskotekę oraz ognisko.

Wyjazd ten, to nie tylko nauka i sport, nauczyliśmy się tam wzajemnej akceptacji, działania w zespole, pomocy innym. Deszczowa pogoda nie miała wpływu na to, jak miło spędziliśmy te krótkie trzy dni.

Paulina Birut 2c

alt

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.