Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Wolontariat Aktualności Lubińskie hospicjum świętuje 10-lecie swojego istnienia!

Lubińskie hospicjum świętuje 10-lecie swojego istnienia! Drukuj Email

palium witoldStowarzyszenie "Palium" w dniu 5 X 2015 r. świętowało 10. rocznicę swojego istnienia w Centrum Kultury "Muza".

Podczas tej niezwykłej uroczystości Zarząd Stowarzyszenia w osobach p. Zbigniewa Warczewskiego i p. Anny Słowikowskiej podziękował w pierwszej kolejności pracownikom hospicjum i wolontariuszom, a następnie władzom miasta i sponsorom.

Stowarzyszenie "Palium" zauważyło ogrom pracy wolontariuszy i ich koordynatorów wywodzących się z czterech lubińskich szkół, w tym jedynej szkoły ponadgimnazjalnej - II LO.

Pani Dorota Witold - opiekun szkolnego wolontariatu została wyróżniona za popularyzację wolontariatu oraz szczególny i bezinteresowną pracę włożoną w angażowanie młodych ludzi w pomoc osobom chorym przebywającym na oddziałach hospicjum.

Na ręce p. Doroty Witold składamy ogromne podziękowania wszystkim tym młodym uczennicom, które dodały swojemu życiu nowego koloru i odnalazły sens codzienności w służbie innym.

Dziękujemy i gratulujemy!

 

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.