Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Ciekawe spotkanie! Drukuj Email

 DSC1204 (Kopiowanie)Nasi absolwenci przyjeżdżają z różnych zakątków świata do swojej dawnej Alma mater, aby opowiedzieć swoim młodszym koleżankom i kolegom o swojej drodze do sukcesu.

Tym razem gościliśmy w naszych murach Pana Tomasza Winieckiego, byłego ucznia klasy o profilu humanistycznym z rozszerzonym językiem niemieckim. Właśnie ten język obcy otworzył naszemu gościowi drogę do kariery zawodowej.

Pan Tomasz Winiecki jest akredytowanym urzędnikiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli – Komisja Przemysłu Badań i Energii Parlamentu Europejskiego, Delegacja do spraw kontaktów Unia Europejska – Iran oraz doradcą Posła PE Janusza Lewandowskiego.

We wtorek 5 stycznia w Sali multimedialnej wysłuchaliśmy niezwykle interesującej, barwnej i jednocześnie dowcipnej opowieści o , jak to sam absolwent ujął , dość nieoczywistej drodze z Lubina do Brukseli. Zasłuchani uczniowie klas maturalnych , przystępujących do egzaminu dojrzałości z języka niemieckiego, klasa 2b oraz grupa 2 z kl.3f niezwykle żywiołowo reagowali na liczne anegdoty wplecione w opowieść , mieli też okazję zadawania pytań.

Nasz gość uświadomił wszystkim słuchaczom , jak ważna jest systematyczna nauka , ciągła praca nad sobą , że warto stawiać sobie coraz to nowe cele i oczywiście koniecznie uczyć się języków obcych. Płynna znajomość co najmniej 2 języków obcych daje znacznie większą szansę na uzyskanie ciekawej pracy. Pan Tomasz Winiecki włada biegle wspomnianym j. niemiecki i angielskim. Nieobcy jest mu też język francuski, a obecnie uczy się hiszpańskiego, bo ma już nowy życiowy cel – Barcelona !.

Dziękując za przybycie na spotkanie życzymy naszemu byłemu uczniowi wielu dalszych sukcesów. Cieszymy sie z tego , że mile wspomina naszą szkołę i jest oczarowany zmianami jakie w niej nastąpiły.

 

 DSC1253 (Kopiowanie)

 DSC1246 (Kopiowanie)

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.