Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Ciekawe spotkanie! Drukuj Email

Nasi absolwenci osiągają sukcesy na wyższych uczelniach oraz w życiu zawodowym. Często też odwiedzają swoją szkołę, gdzie zawsze są mile widziani i przyjmowani. W ostatnim dniu przed feriami odbyło się kolejne spotkanie z absolwentką II LO – Panią Anną Grędą, która uczęszczała do naszej szkoły w latach 2006 – 2009.

Mimo sukcesów polonistycznych w Finale Olimpiady Języka Polskiego pani Anna wybrała studia na Filologii Angielskiej. Po roku zdecydowała się na drugi fakultet - Germanistykę i co ciekawe udało się jej połączyć studiowanie obu kierunków w trybie dziennym. W 2015 nasza absolwentka podjęła studia doktoranckie na wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spotkanie z klasą II c i IIe oraz uczniami szczególnie zainteresowanymi nauką języków obcych okazało się fascynującym wykładem motywacyjnym. Pani Anna na podstawie własnych doświadczeń zdobytych podczas studiów oraz w trakcie wymiany „Erasmus” skutecznie przekonywała, że warto wierzyć w siebie, stawiać sobie ambitne cele i realizować więcej niż się od nas wymaga. Pracowitość, wytrwałość oraz otwartość na nowe osoby i doświadczenia są według naszego gościa źródłem sukcesu i osobistej satysfakcji. Nasza absolwentka, podając wiele konkretnych przykładów, przekonywała do nauki języków obcych, których znajomość ułatwia nawiązywanie kontaktów i umożliwia często rzeczy na pozór niemożliwe.

Pani Anna Gręda jest autorką książki pt. „Wrocławskie opowieści”, która niebawem ukaże się w druku. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze egzemplarze, a autorce gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy, że o nas pamięta :).

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.