Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy Konkurs Wprost - Młodzi Zdolni 2016!

Konkurs Wprost - Młodzi Zdolni 2016! Drukuj Email

mlodzi-zdolni-soc-bg

 

Przekazujemy informację o konkursie Wprost - Młodzi Zdolni 2016. Zaproszenie otrzymaliśmy osobiście od p. Jacka Pochłopienia, zastępcy redaktora naczelnego Wprost, który również jest absolwentem naszego liceum.

Jesteś uczniem? Studentem? Doktorantem? A może po prostu dostrzegasz wokół siebie problem, który jesteś w stanie rozwiązać? Weź udział w naukowej edycji konkursu Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski, organizowanym przez "Wprost".

Jeśli masz pomysł na projekt badawczy, zgłoś go w konkursie Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski. Nie ma żadnych ograniczeń, pomysły mogą dotyczyć na przykład farmacji, medycyny, ekonomii, informatyki, matematyki, transportu socjologii, archeologii, nauk rolniczych – absolutnie każdej dyscypliny naukowej. Ważne, aby były związane z wyzwaniem istotnym w skali kraju, regionu czy miasta, lub też jednej z gałęzi gospodarki. Może nawet przyczynią się do rozwoju określonej dyscypliny naukowej (szczegółowe kryteria zawiera regulamin).

 

Mark Zuckerberg wraz z grupą studentów stworzył Facebooka w 2004 roku, jeszcze przed 20 urodzinami. Inny Amerykanin, Nathan Myhrvold, w 1991 r., w wieku 32 lat, wymyślił ideę „telefonu od wszystkiego”, jak to ujął, czyli smartfona. Jednak Microsoft, dla którego wówczas pracował, nie poszedł tą drogą.  Inna sprawa, że znalazł inną.

Nasz kraj nie może sobie pozwolić na tracenie szans. Polscy naukowcy odnoszą sukcesy, w niektórych dyscyplinach zaliczają się do światowej czołówki, ale w rankingach innowacyjności nie wypadamy najlepiej.

Liczy się pomysłowość oraz inicjatywa.

Organizatorem konkursu jest "Wprost", partnerem – Polpharma. Czekamy zarówno na duże projektu, jak i te o mniejszym zasięgu. Laureaci otrzymają nagrody, najlepsze pomysły zostaną również zaprezentowane na łamach Wprost oraz na wydarzeniach skupiających ludzi nauki i biznesu. Być może dzięki temu to właśnie Twój pomysł zostanie wdrożony?

W konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie, urodzone w roku 1986 oraz młodsze. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na młodzi-zdolni.wprost.pl w terminie do 14 kwietnia 2016 roku. Na tej samej stronie znajduje się również regulamin konkursu. Wszelkie pytania można kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.