Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Imprezy szkolne! Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza Drukuj Email

W dniu 03. września odbyła się 5-ta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Pana Andrzeja Dudy.

Narodowe czytanie popularyzuje fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacnia poczucie wspólnej tożsamości, a także promuje kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

Po raz trzeci (w dniu 05.09) nasza szkoła zorganizowała czytanie fragmentów dzieła. Uczniowie - Amanda Lier i Tomasz Lerka, Marta Sawińska i Karol Mendruń zaprezentowali nam wszystkim urywek "Quo vadis" H. Sienkiewicza.

"Quo vadis" to powieść historyczna opublikowana w latach 1895-1896 w odcinkach w warszawskiej "Gazecie Polskiej" oraz w krakowskim dzienniku "Czas" i "Dzienniku Poznańskim". Następnie wydano ją w formie druku zwartego. Pierwsze wydanie "Quo vadis" ukazało się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.

Henryk Sienkiewicz (1846-1916) - powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla (1905) w dziedzinie literatury za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy.

 

DSC 0129

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.