Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Biblioteka Biblioteczne aktualności! Nagroda czytelników NIKE 2016!

Nagroda czytelników NIKE 2016! Drukuj Email

image001

 

Reportaż historyczny "1945. Wojna i pokój", autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej, otrzymał najwięcej głosów czytelników.

Magdalena Grzebałkowska urodziła się w 1972 roku, ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest reporterką i pisarką, autorką biografii księdza Jana Twardowskiego zatytułowanej "Ksiądz Paradoks" oraz głośnej biografii Zdzisława i Tomasza Beksińskich - "Beksińscy. Portret podwójny".

W zeszłym roku ukazała się jej książki "1945. Wojna i pokój" (Wydawnictwo Agora), dzięki której "wkracza na ziemie przez chwilę niczyje, albo właśnie zagarnięte przez nową władzę. Chce przyjrzeć się z bliska losom ostatnich żyjących świadków tamtego czasu. Ludzi, którzy gonieni strachem próbowali się przedrzeć przez skuty lodem Zalew Wiślany. Przesiedleńców, którzy w swoich nowych domach zastawali jeszcze ich poprzednich właścicieli. Wychowanków otwockiego domu dziecka dla ocalonych z Holocaustu. Szabrowników, dla których wyzwolone tereny stały się gigantycznym sklepem Ikei. Ludziom, którzy o włos wyprzedzili własną śmierć". W wywiadzie dla "GW" o swojej książce mówiła: "mógłby ją równie dobrze napisać matematyk, jeśli byłby bardzo zaciekawiony tematem. Wykształcenie przydało mi się do tego, że wiedziałam, gdzie szukać, jak obchodzić się z archiwaliami, i nie siałam zniszczeń".

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.