Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Imprezy szkolne! Uroczyste obchody Roku Sienkiewiczowskiego w IILO!

Uroczyste obchody Roku Sienkiewiczowskiego w IILO! Drukuj Email

W dniach 17-18 listopada 2016 r. społeczność naszej szkoły włączyła się w uroczyste obchody Roku Sienkiewiczowskiego. 17 listopada podczas pierwszego dnia obchodów każda klasa zapoznała się z biografią i twórczością wybitnego polskiego noblisty, biorąc udział w prelekcjach przygotowanych i prowadzonych równolegle przez uczniów klas 2e i 2f.

Zajęcia zrealizowane w ciekawej formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną przybliżyły najwybitniejsze dzieła Henryka Sienkiewicza, podkreśliły ich narodowy charakter i ogromny wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych kolejnych pokoleń Polaków.

O żywości idei autora trylogii w świadomości współczesnej młodzieży świadczy aktywny udział w konkursie plastycznym „Impresje Sienkiewiczowskie”, w którym wzięło udział 146 uczniów. Dzisiaj właśnie Pani Dyrektor Jolanta Dubińska wręczyła laureatom tego konkursu nagrody i wyróżnienia.

Jury w składzie pani prof. Lilianna Bartosiewicz, pani prof. Iwona Kuriata-Górczyk i pani prof. Aldona Szykulska przyznało 3 nagrody: i 4 wyróżnienia. Nagrody otrzymali : Olga Młynarz z kl. I e, Klaudia Karaś z kl. II e oraz Adam Regulski z kl. I a wyróżnienia: Paula Kotlarczyk z kl. I c, Alicja Sośnij z kl. I a oraz Edyta Akudowicz i Małgorzata Parachoniak z kl. I d.

Do prezentacji na wystawie pokonkursowej zakwalifikowało ponadto prace Martyny Białas i Jana Anackiego i Jana Kołakowskiego z kl. I a, Eweliny Olszewskiej z kl. I b, Oliwi Pander, Urszuli Romańskiej, Aleksandry Chiluty z kl. I c, Weroniki Jężak z kl. I d i Anny Siemaszko z kl. I e. Wystawę najciekawszych prac można zobaczyć w auli szkolnej. Jury dziękuje za udział wszystkim uczestnikom konkursu doceniając ich znajomość rozmaitych utworów Henryka Sienkiewicza oraz pomysły realizacyjne, zaangażowanie i wysiłek twórczy.

Jutro ciąg dalszy atrakcji!

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.