Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Legendy "Solidarności" w II LO! Drukuj Email

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym liceum legendy "Solidarności" - p. Edwarda Wóltańskiego oraz p. Mirosława Młodeckiego.

Goście żywiołowo przybliżali nam okoliczności stanu wojennego 1981-1983 r., opowiadając o tych wydarzeniach jako nie tylko świadkowie, ale także aktywni działacze ruchu "Solidarności". Niedaleka przeszłość za ich sprawą znów ożyła. Panowie wspominali wiele fragmentów tych wydarzeń, które nigdzie nie zostały opisane. Po raz kolejny zdaliśmy sobie sprawę z tego, że za naszą wolność, możliwość swobodnego wyrażania swoich poglądów i dobrobyt, inni niegdyś musieli zapłacić cenę.

Więcej na temat biografii naszych gości możecie przeczytać w Endyklopedii "Solidarności":

 

D Z I Ę K U J E M Y !!!

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.