Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Stanisław Srokowski w II LO! Drukuj Email

6 grudnia nasza szkoła gościła wyjątkowego gościa pana Stanisława Srokowskiego - polskiego pisarza, poetę, prozaika, dramaturga, krytyka literackiego, tłumacza, nauczyciela akademickiego i publicystę. Jego powieść pt, „Nienawiść” stała się podstawą scenariusza filmu pt „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Pan Srokowski był również konsultantem do spraw historycznych przy powstawianiu filmu.

Gość przybliżył uczniom losy Polaków z Kresów Wschodnich w latach 1943-1944 wplatając w opowieść własne tragiczne wspomnienia i doświadczenia z tamtych lat. Ciekawe dla uczniów były również relacje z planu zdjęciowego, poszukiwaniu aktorki która wcieli się w postać głównej bohaterki czy rozterkom aktorów którzy grali w filmie. Uczniowie mieli okazje zadać wiele pytań - szczególnie dotyczących filmu.

Organizatorem spotkania była p. prof. A. Winiarska.

 

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.