Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Wycieczka do Drezna '2016! Drukuj Email

Dnia 7 grudnia 2016 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę na Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie.

Podróż naszych uczniów przebiegła pomyślnie. Już w czasie drogi przybliżono im historię tego landu, jego władców (których dynastia panowała również w Polsce), położenie, zabytki oraz tradycje związanych z Jarmarkiem Świątecznym.

Po dotarciu do Drezna nasi licealiści udali się do muzeum Zwinger, w którym obejrzeli wystawy porcelany, a następnie odwiedzili Galerię Obrazów Starych Mistrzów, gdzie szczególnie przyglądali się takim obrazom jak „Madonna Sykstyńska” namalowana przez Rafaela Santi czy obraz Jana Vermeera „Dziewczyna czytająca list”. Kolejnym celem podróży stało się następnie Frauenkirche. Wycieczka zakończyła się zakupami na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W trakcie całej wyprawy zorganizowano dwa konkursy: o wiedzy dotyczącej Saksonii i Drezna oraz o przedmiotach znajdujących się na Jarmarku.

Każdy uczestnik wraz z nauczycielami - p. Joanną Zimną, p. Iwoną Gołowejno, p. Ryszardem Techmańskim oraz Panią Dyrektor Jolantą Dubińską mile spędził czas i w świątecznym, pełnym wrażeń nastroju szczęśliwie wrócił do domu.

 

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.