Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Imprezy szkolne! Dni Kultury Polskiej w II LO!

Dni Kultury Polskiej w II LO! Drukuj Email

IMG 20170321 141327

 

 DNI KULTURY POLSKIEJ W II LO

 

„Cudze chwalicie,

Swego nie znacie,

Sami nie wiecie,

Co posiadacie”

Stanisław Jachowicz

 

W celu pielęgnowania pamięci, świadomości i poświęcenia czasu na chwile refleksji, w naszej szkole, w dniach 22-27 III 2017, odbywać się będą Dni Kultury Polskiej, na które serdecznie zapraszamy.

 

Harmonogram i szczegóły poniżej...

 

Harmonogram:
-Pierwszy dzień (22.03.2017r.) poświęcony będzie historii Polski. Przypomni nam dzieje naszego narodu, z których powinniśmy być dumni. Przypomni ludzi, patriotów walczących o wolność. Przypomni znaczenie przeszłości w naszej codzienności i przygotuje do przeżywania następnych dni w atmosferze jedności.

- W dniu drugim (23.03.2017r.) skupimy się na jednych z najważniejszych elementów kształtujących kulturę i mentalność Polaków – religii. Poznamy historię Poznańskiej Piątki, o której będzie można zobaczyć przygotowaną wcześniej wystawę. Ten dzień pokaże nam, że „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem | Polska jest Polską, a Polak Polakiem”.


- W trzecim dniu (24.03.2017r.) nasza uwaga zwrócona będzie w stronę wybitnych polskich naukowców, badaczy, którzy swoimi odkryciami zasłużyli się dla kraju, kształtując w nas poczucie dumy, iż jesteśmy jego częścią. Będziemy mogli również sprawdzić swoje umiejętności i znajomość ojczystej mowy w Konkursie Językowym oraz podziwiać wystawę na temat polskiego filmu.


-Poniedziałek (27.03.2017r.) będzie dniem głównym naszych szkolnych obchodów Dni Kultury Polskiej. Przybliży nam historię powstawania powszechnie cenionej, polskiej kinematografii i największych jej twórców. Pozwoli nam też na chwilę relaksu i refleksji podczas koncertu piosenek polskich. Przeniesie nas w klimat dawnych lat i być może przywoła drogie i bliskie nam wspomnienia.
„Przez żołądek do serca”- tę sentencję zna niemal każdy Polak, a dni polskiej kultury nie byłyby pełne bez pysznego, domowego jedzenia. Dlatego w ostatni dzień będzie można skosztować tradycyjnych potraw, które od wieków kształtowały polską kulturę, mentalność i kubki smakowe.

Zwolnijmy na chwilę, a nawet zatrzymajmy się, aby nie zapomnieć, kim jesteśmy.

Serdecznie zapraszamy,

Kaja Kowalska, 2e

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.