Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

Niezwykła wizyta klasy 1d! Drukuj Email

Uczniowie kl.1d wraz z opiekunami p. Danutą Gołąb i p. Dorotą Witold mieli przyjemność zwiedzać Muzeum- Pracownie Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie koło Poznania. Wszyscy znamy jego głośną książkę „ Dywizjon 303”.Podróżnik napisał 32 książki, które ukazały się w 23 językach w 10 –milionowym nakładzie. Pisarz zachęcony namowami czytelników stworzył wraz z rodziną w 1974 roku prywatne muzeum podróżniczych trofeów. Historię 30 wypraw swojego dziadka przybliżył nam zwiedzającym wnuk Arkadego pan Marek Oliwer Fiedler.

Muzeum posiada także ekspozycje „Tajemniczy świat Indian”, replikę legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba Santa Maria w skali 1:1.Należy nadmienić , że uroczystego aktu przecięcia wstęgi dokonał Krzysztof Kolumb, książę de Veragua- potomek w linii prostej odkrywcy. W ogrodzie znajduje się również piramida, dokładnie 23 razy mniejsza od piramidy Cheopsa. Tuż obok umieszczono samolot ( replika) w skali 1:1 słynnego myśliwca Hawker Hurricane MK1, na którego kadłubie wyrysowano ostateczny plon Dywizjonu 303 w Bitwie o Anglię- 126 straconych Adolfików. Na takich właśnie maszynach pamiętne walki toczył Dywizjon 303 w 1940r.

Mogliśmy także sfotografować samochód Fiat 126p, którym podróżował po Afryce wnuk pisarza pan Arkady Paweł Fiedler( autorskie podróże z cyklu PoDrodze). Rodzina Fiedlerów prowadzi wiele podróżniczych spotkań. Synowie podróżnika Marek i Arkady Radosław Fiedler kontynuują pasje swojego ojca. Wyzwania podróżnicze podejmują również wnukowie Marek Oliwer Fiedler oraz Arkady Paweł Fiedler.

 

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.