Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

logo-uczniowie optivum NET

Cytat na dziś

Są dwa rodzaje wiedzy: kiedy posiadamy wiedzę w jakimś przedmiocie lub wiemy, gdzie znaleźć potrzebne informacje.

Samuel Palmer

Galeria

Image_25
Image_25Image_25

Albumy w galerii

Do ulubionych

 
 

Strona główna

UWAGA! Program Doradczy EdusationUSA Poland! Drukuj Email
wtorek, 02 stycznia 2018 11:49

 

educationUSA

 

Ambasada USA oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zapraszają uczniów klas II liceum lub III technikum zainteresowanych studiami w USA do udziału w Programie Doradczym EducationUSA Poland. Ambasada USA oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zapraszają uczniów klas II liceum lub III technikum zainteresowanych studiami w USA do udziału w Programie Doradczym EducationUSA Poland.

Uczestnicy programu pod opieką doświadczonych doradców edukacyjnych przez rok będą przygotowywać się do aplikowania na studia undergraduate w USA. Dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i obejmuje indywidualne wsparcie doradcy edukacyjnego, sesje informacyjne, warsztaty z ekspertami oraz pakiet niezbędnych materiałów informacyjnych, w tym podręczników do egzaminów SAT/ACT i TOEFL/IELTS. Spotkania będą organizowane wirtualnie, za pośrednictwem platformy Google Classroom raz w miesiącu.

 

Rekrutacja trwa do 7 stycznia 2018 r.  Aby wziąć udział w programie, uczniowie muszą wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://goo.gl/NheKt2  oraz dołączyć:Rekrutacja trwa do 7 stycznia 2018 r.  Aby wziąć udział w programie, uczniowie muszą wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://goo.gl/NheKt2  oraz dołączyć:
1.       Skany świadectw z ostatnich 3 lat nauki
2.       Skany dyplomów, zaświadczeń i innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia ucznia
3.       Esej nie dłuższy niż 300 wyrazów w j.angielskim (tematy znajdują się w formularzu)

Do programu zostaną przyjęci uczniowie zmotywowani do podjęcia nauki w USA w roku akademickim 2019-2020.

Uczestnicy poprzedniej edycji programu studiują obecnie na takich uczelniach jak New York University, University of Chicago, Hult International Business School czy Babson College oraz otrzymali pełne lub częściowe stypendia.

System edukacji w Polsce i Stanach Zjednoczonych różni się. Proces ubiegania się o przyjęcie na amerykańską uczelnię jest inny niż w Europie i może wydawać się skomplikowany. Wsparcie profesjonalnych doradców w wyborze uczelni, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, korespondencji z uczelniami oraz oszacowaniu kosztów pobytu, a także zidentyfikowaniu potencjalnych źródeł finansowania studiów będzie z pewnością bardzo cenne. Program obejmuje również warsztaty w Warszawie prowadzone przez profesjonalnych doradców edukacyjnych Ambasady USA oraz Komisji Fulbrighta.

Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji o programie uczniom Państwa szkoły. W załączeniu przesyłamy plakat, który będzie pomocny w promocji naszej inicjatywy. W większej rozdzielczości można go pobrać z tej strony: http://educationusa.pl/program-doradczy/  Zachęcamy do promocji naszego ogłoszenia także na Facebooku (wydarzenie: „Nabór do programu doradczego”) : https://www.facebook.com/events/2015869788426449/

Informacje szczegółowe o programie:
Opis programu: http://educationusa.pl/program-doradczy/  (gorąco polecamy zapoznanie się z regulaminem)
Opis programu na stronie ambasady USA: https://pl.usembassy.gov/pl/doradztwo_pl/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2015869788426449/
Post na Facebooku: https://www.facebook.com/EducationUSAPoland/photos/a.150175891708703.31360.123804494345843/1618789008180710/?type=3&theater

Plakat w większej rozdzielczości do pobrania : http://educationusa.pl/program-doradczy/ (na dole strony)

Więcej informacji:
Beata Milewska - Ambasada USA                                                      
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jan Kamiński - Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
Plac Powstańców Warszawy 1
50-153 Wrocław
T: +48 71 340 63 18
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

fundacja kghm polskamiedz rgb

Kalendarz

<<  January_1 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  2  3  5  6  7
  91011121314
293031    

Do wakacji...


Miłych wakacji!

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj532
mod_vvisit_counterWczoraj1121
mod_vvisit_counterTen tydzień2499
mod_vvisit_counterTen miesiąc32697
mod_vvisit_counterOgółem411357

Portal uruchomiono
6 września 2008.

Gościmy...

Naszą witrynę przegląda teraz 344 gości 

Szukaj z Google...
Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.