Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Biblioteka

 

Poniedziałek  7:30-15:00
Wtorek  7:30-14:55
Środa  7:30-14:30
Czwartek  7:30-14:30
Piątek  7:30-15:10

 


Drukuj Email

Biblioteka naszego liceum składa się z wypożyczalni i czytelni.

Księgozbiór główny, liczący 11 tysięcy książek, obejmuje: lektury, literaturę piękną, literaturę popularnonaukową, literaturę obcojęzyczną (w językach oryginalnych), podręczniki, informatory maturalne.

Czytelnia oferuje: księgozbiór podręczny (encyklopedie, słowniki, albumy, informatory), czasopisma, zbiory audiowizualne i multimedialne, kartoteki osobowe i zagadnieniowe. W czytelni można skorzystać z komputerów z dostępem do Internetu (4 stanowiska).

Do dyspozycji czytelników są katalogi: komputerowy, kartkowy, zbiorów audiowizualnych i czasopism.

Z biblioteki korzysta 850 czytelników. Średnio wypożyczalnię odwiedza 25 czytelników dziennie, a z czytelni korzystają 43 osoby.

Bibliotekę prowadzą: p. Iwona Karwat i p. Dorota Witold.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Nasza prośba (skierowana głównie do absolwentów):

 

Zbieramy używane podręczniki szkolne!

Jeżeli masz używany podręcznik do liceum (dowolne przedmioty) i mógłbyś go podarować bibliotece - prosimy: przynieś go do nas.
Podręczniki, które Wam są już niepotrzebne przydadzą się Waszym młodszym kolegom.

Listę darczyńców będziemy publikować (oczywiście za ich zgodą !) na naszej stronie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni także za inne dary książkowe. Książkom, które nie przydadzą się w bibliotece znajdujemy nowych właścicieli.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.