Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 


Sport Drukuj Email

II LO w Lubinie od lat jest znane z osiągnięć sportowych swoich uczniów. Zawdzięcza to kompetentnej, lubiącej swoją pracę kadrze, doskonałemu wyposażeniu oraz – przede wszystkim – pasji, jaka charakteryzuje zarówno młodych sportowców, jak i ich trenerów.

Zajęcia sportowe prowadzi 7 nauczycieli. Młodzież może wybierać spośród różnorodnych dyscyplin. Największą popularnością cieszą się: piłka ręczna, siatkówka, koszykówka oraz piłka nożna – również dziewcząt.

Zajęcia odbywają się w przestronnej, nowoczesnej hali, wyposażonej w sprzęt umożliwiający zarówno prowadzenie lekcji wychowania fizycznego, jak też organizację różnorodnych zawodów. Od lat nasza szkoła jest gospodarzem części rozgrywek w ramach corocznej licealiady.

Uczniowie mogą również korzystać z siłowni, a osoby zainteresowane tańcem mają do dyspozycji profesjonalną salę wyposażoną w lustra i sprzęt audiowizualny.

Praca naszych trenerów połączona z zaangażowaniem uczniów daje wymierne efekty. Do trofeów zdobytych przez II LO każdego roku dołączają nowe.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.