Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Imprezy szkolne!

Imprezy szkolne!
Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza Drukuj Email

W dniu 03. września odbyła się 5-ta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Pana Andrzeja Dudy.

Narodowe czytanie popularyzuje fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacnia poczucie wspólnej tożsamości, a także promuje kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

Po raz trzeci (w dniu 05.09) nasza szkoła zorganizowała czytanie fragmentów dzieła. Uczniowie - Amanda Lier i Tomasz Lerka, Marta Sawińska i Karol Mendruń zaprezentowali nam wszystkim urywek "Quo vadis" H. Sienkiewicza.

"Quo vadis" to powieść historyczna opublikowana w latach 1895-1896 w odcinkach w warszawskiej "Gazecie Polskiej" oraz w krakowskim dzienniku "Czas" i "Dzienniku Poznańskim". Następnie wydano ją w formie druku zwartego. Pierwsze wydanie "Quo vadis" ukazało się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.

Henryk Sienkiewicz (1846-1916) - powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla (1905) w dziedzinie literatury za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy.

 

DSC 0129

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.