Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Imprezy szkolne!

Imprezy szkolne!
Niesamowity Dzień Dziecka w IILO! Drukuj Email

Dzień pierwszego czerwca zdecydowanie na długo pozostanie niezapomniany zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli naszej społeczności szkolnej. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich dzieci (tych dużych i małych;) niespodziankę- słodki poczęstunek.

Dzięki temu miłemu akcentowi na pewno wszyscy przypomnieli sobie cudowne chwile dzieciństwa i zatęsknili za beztroską.

Następny Dzień Dziecka już za rok!

 

 
Pokaz mody ekologicznej w II LO! Drukuj Email

Dnia 21 kwietnia 2017 roku przy okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej. Pokaz miał charakter konkursu międzyklasowego. Każda klasa 1 i 2 zaprezentowała przygotowane kreacje z materiałów nadających się do recyklingu.

W czasie pokazu wręczono również nagrody za konkurs wiedzy ekologicznej, który odbył się w czwartek 20 kwietnia. Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkie kreacje były niesamowite i na pewno niepowtarzalne! :)

Dziękujemy klasie 2a za ich wkład w przygotowanie pokazu.

 

 
Zakończenie Dni Kultury Polskiej w II LO! Drukuj Email

Przez cztery dni, dzięki zaangażowaniu wielu klas i nauczycieli, mogliśmy w naszym liceum poczuć atmosferę polskości. Poznawaliśmy historię w oparciu o losy wielkiego człowieka, jakim był Tadeusz Kościuszko. Pochyliliśmy się nad ważnym aspektem kulturowym – religią i mniej znanymi, a bardzo znaczącymi postaciami takimi jak Poznańska Piątka. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę w jedne z najważniejszych nazwisk, nie tylko zasłużonych dla Polski, ale i dla świata naukowców i badaczy. Przypomnieliśmy o największych twórcach kinematografii, którzy swoim mistrzostwem zdobywali serca i umysły ludzi na całej kuli ziemskiej, ale przede wszystkim Polaków. Nie zabrakło również polskiej muzyki, która podczas koncertu objęła swoim zasięgiem czasy kołyski, jak i również okres najlepszych wspomnień. Uczniowie mieli także okazję skosztować tradycyjnych, polskich dań i ciast oraz dowiedzieć się o nich wielu przydatnych informacji, mogli też zgłębić techniki savoir vivre'u.

 

Podczas Dni Kultury Polskiej w II LO zdobyliśmy wiele nowych doświadczeń, a w ich atmosferze nie zabrakło czasu na refleksję i wspomnienia, ale przede wszystkim radość i humor. Trud przygotowań został wynagrodzony wspaniałymi efektami wspólnej pracy wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy razem przeżywali i doceniali wartość naszej kultury i tym, którzy pokazali, że „Jeszcze duża takich Polaków ostało, co są piękni” (Stanisław Wyspiański).

 

 

Kaja Kowalska 2e

 

 
Dni Kultury Polskiej, dzień II! Drukuj Email

Drugi dzień szkolnych obchodów Dni Kultury Polskiej przebiegał pod hasłem Poznańskiej Piątki. Na holu szkoły można było podziwiać wystawę zdjęciową, która przedstawiała życiorys tych niby zwyczajnych, a jednak inspirujących ludzi. Mieliśmy również zaszczyt gościć ks. Jarosława Wąsowicza, salezjanina i organizatora pielgrzymek dla kibiców sportowych oraz dr Rafała Sierchułę z Instytutu Pamięci Narodowej, którzy przekazali nam cząstkę swojej wiedzy na temat pięciu młodych wychowanków Salezjańskiego Oratorium świętego Jana Bosko w Poznaniu. Spotkanie to spełniło jednak jeszcze jedno zadanie, oprócz przedstawienia wzruszającej historii tych pięciu młodych Polaków - zapoczątkowało refleksję nad współcześnie przyjętymi postawami jakimi większość kieruje się na co dzień. Naszym patriotyzmem i wartościami. Grupa chłopców, którzy żyli i czuli tak jak my, potrafiła mimo traumatycznych przeżyć, dramatycznych i często niewyobrażalnie trudnych sytuacji pozostać wiernymi sobie i prawdziwie dojrzeć, dając tym samym przykład dla przyszłych pokoleń – dla nas. Przez jedną godzinę spojrzeliśmy w przeszłość, do mimo iż niedawnych, to jednak bardzo odległych nam czasów i znaleźliśmy kolejnych wielkich ludzi.

Pytamy siebie „Kto by tak teraz zrobił?”.

Zapytaj „Czy ja bym tak umiał...?”.

 

 
Dni Kultury Polskiej w II LO! Drukuj Email

IMG 20170321 141327

 

 DNI KULTURY POLSKIEJ W II LO

 

„Cudze chwalicie,

Swego nie znacie,

Sami nie wiecie,

Co posiadacie”

Stanisław Jachowicz

 

W celu pielęgnowania pamięci, świadomości i poświęcenia czasu na chwile refleksji, w naszej szkole, w dniach 22-27 III 2017, odbywać się będą Dni Kultury Polskiej, na które serdecznie zapraszamy.

 

Harmonogram i szczegóły poniżej...

Więcej…
 
Dzień Kobiet '2017! Drukuj Email

Dnia 08.03.2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Podczas tego wyjątkowego święta, nasi panowie pamiętali o nas już od samego rana obdarzając każdą dziewczynę tulipanem, składając przy tym najserdeczniejsze życzenia. Następnie czekała na nas wspaniała gala przygotowana przez klasę 2a – i tu kolejny plus dla panów z 2. liceum, którzy sprawili, że uśmiech pojawił się na naszych twarzach. Artyści zachwycili nas tańcem, wierszem, dowcipem, pokazali nam typy dziewczyn. Na sam koniec mogliśmy podziwiać niesamowity występ ze światłami jednego z uczniów - Oskara Rugiera.

Dziękujemy wszystkim za starania i przygotowania! Był to niesamowity dzień!

 

 

 
 
Jasełka w II LO! Drukuj Email

phoca thumb m IMG 7071Święta to czas wyjątkowy, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Wśród zgiełku i rytmu codzienności każdy z nas na ten moment zatrzymuje się, by poczuć magię wspólnego kolędowania, przyjaznych gestów, ciepłych słów...

22 grudnia podczas szkolnych Jasełek zaproszeni goście oraz społeczność 2 LO świętowali zbliżający się czas cudu narodzin Bożego Dzieciątka. Wszyscy udali się na wędrówkę z Maryją i Józefem, poddając się niezwykłej chwili wspólnej uroczystości. Nostalgiczny klimat pastorałek, wzruszenie podczas wykonywania kolęd, sugestywna gra aktorska uczniów 2 LO przypominały,by człowiek otworzył serce na drugiego człowieka. Ciepłe słowa Jego Ekscelencji Biskupa Marka Mendyka oraz zaproszonych gości dawały wiarę i nadzieję w czas Bożego Narodzenia.

Pani Jolanta Dubińska , Dyrektor 2 LO złożyła życzenia gościom, zgromadzonym nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, przypominając o wartości wspólnego kolędowania i spotkania.

 

 

„Gwiazdy melodią zaszumią, Struny się dźwiękiem rozprzędą. Będziemy sami dźwiękami I tą błękitną kolędą.”

Jan Pietrzycki

 

 

 

 

 

 
Obchody Roku Sienkiewiczowskiego w IILO! Drukuj Email

18.listopada to drugi dzień, w którym społeczność II LO celebrowała obchody Roku Henryka Sienkiewicza.

Z tej okazji uczniowie klas 1c, 2a, 2d, 3e przygotowali spektakl słowno-muzyczny oparty na fragmentach słynnych powieści Henryka Sienkiewicza. Barwne stroje, niezwykła, intrygująca gra aktorska, śpiew, taniec, nastrojowa muzyka a także scenografia przenosiły widzów w świat dawnych bohaterów takich dzieł jak „Qvo vadis” czy „Trylogia”. W spektaklu nie zabrakło scen scen walki na szable, miłosnych wyznań Pana Wołodyjowskiego, Kmicica i Jana Srzetuskiego, postaci Pana Zagłoby, Nerona oraz Podbipięty.

Tak barwne widowisko mogli podziwiać zarówno uczniowie II LO, jak i zaproszeni goście : licznie przybyli gimnazjaliści lubińskich szkół wraz z nauczycielami oraz licealiści . Uczniowie naszej szkoły byli nagradzani gromkimi brawami za swój niezwykły występ.

W holu przed aulą szkoły została zorganizowana także wystawa poświęcona twórczość Henryka Sienkiewicza i adaptacjom filmowym dzieł noblisty.

 
Uroczyste obchody Roku Sienkiewiczowskiego w IILO! Drukuj Email

W dniach 17-18 listopada 2016 r. społeczność naszej szkoły włączyła się w uroczyste obchody Roku Sienkiewiczowskiego. 17 listopada podczas pierwszego dnia obchodów każda klasa zapoznała się z biografią i twórczością wybitnego polskiego noblisty, biorąc udział w prelekcjach przygotowanych i prowadzonych równolegle przez uczniów klas 2e i 2f.

Zajęcia zrealizowane w ciekawej formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną przybliżyły najwybitniejsze dzieła Henryka Sienkiewicza, podkreśliły ich narodowy charakter i ogromny wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych kolejnych pokoleń Polaków.

O żywości idei autora trylogii w świadomości współczesnej młodzieży świadczy aktywny udział w konkursie plastycznym „Impresje Sienkiewiczowskie”, w którym wzięło udział 146 uczniów. Dzisiaj właśnie Pani Dyrektor Jolanta Dubińska wręczyła laureatom tego konkursu nagrody i wyróżnienia.

Więcej…
 
Dzień Niepodległości '2016! Drukuj Email

Dziś - 10 listopada 2015 r., obchodziliśmy w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji uczniowie II LO pod kierunkiem p. Radosława Margasa zorganizowali uroczystą akademię. Jej zasadniczą częścią był już tradycyjnie towarzyszący temu świętu wspólny śpiew patriotycznych pieśni prowadzony przez szkolny chór "Concordia" pod batutą prof. H. Ziobrowskiego. Każdy z uczestników spotkania otrzymał teksty utworów, które również były wyświetlane na ekranie, ułatwiając ich śpiewanie. Zabrzmiały m.in. takie pieśni jak "Szara piechota", "My Pierwsza Brygada", "Mury", "Marsz Polonii", "Hej, hej ułani malowane dzieci". Uroczystość została uświetniona również występem znanego nam duetu - Karoliny Gil (śpiew) oraz Macieja Fedko (gitara) z kl. 3b.

Całości towarzyszyła specjalnie opracowana na tą okazję prezentacja multimedialna i krótkie wystąpienia przerywające śpiew, nawiązujące do kontekstu historycznego odzyskania przez Polskę niepodległości.

Swoją obecnością w tym szczególnym dla II Liceum dniu zaszczycili nas Pensjonariusze domu dziennego pobytu "Senior" z p. Kierownik Elżbietą Miklis oraz przedstawiciele Związku Sybiraków w Lubinie. Dla Szanownych Gości uczniowie przygotowali słodki poczęstunek przed i po akademii.

 

Zapraszamy do galerii!

 
Dzień Edukacji Narodowej 2016! Drukuj Email

W dniu dzisiejszym - Dzień Edukacji Narodowej, święto polskiej oświaty. Z tej okazji, uczniowie II LO pod kierunkiem Pań Małgorzaty Zajączkowskiej i Marty Szadkowskiej przygotowali dla wszystkich pracowników szkoły uroczystą akademię.

Zabawne scenki dialogowe, piosenki, cały przygotowany przez uczniów program został przyjęty licznymi owacjami. W trakcie uroczystość wręczono nagrody dla nauczycieli oraz ogłoszono wyniki plebiscytu "Stanisławy 2016"!

W tej miłej, niemalże rodzinnej atmosferze społeczność II LO kolejny raz zdała sobie sprawę z tego, że jedni jesteśmy drugim potrzebni i bez siebie nawzajem nie istniejemy.

Zapraszamy do galerii!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.